meta name="video_type" content="video/mp4" />

شستن رستوران با اسکرابر

در حال بارگزاری ویدئو...
برند : Columbus گروه : اسکرابر کد محصول مربوط : RA43B20
شستشو و نظافت سطوح در اماکنی چون رستوران ها و سالن های غذا خوری علاوه بر اینکه باعث ارتقا سطوح بهداشتی، تامین سلامت افراد شاغل و مراجعه کنند گان به این اماکن می شود، باعث افزایش عمر مفید کف پوش ها نیز می گردد. از سوی دیگر نظافت موثر و با کیفیت اماکنی چون رستوران ها و تالار ها با ارتقا جلوه های بصری و افزایش اعتبار سیستم مدیریتی تاثیر قابل ملاحظه ایی در افزایش تعداد مشتریان و سود آوری این اماکن دارد. مسلم است که استفاده از شیوه های سنتی در نظافت علاوه بر زمان بر بودن از کیفیت مناسبی نیز ر خوردار نمی باشد. از آنجایی که شیوه های سنتی نظافت از یک سطل آب و تی برای نظافت و شستشوی سطوح استفاده می کنند، با اولین شستشوی تی آلوده در سطل، آب آن کثیف شده و در ادامه فرآیند شستشو باعث اانتشار آلودگی ها به سایر نقاط می گردد. استفاده از دستگاه های اسکرابر صنعتی به جای شیوه های سنتی نظافت با ارتقا کیفیت و سرعت نظافت جایگزین مناسبی برای شیوه های سنتی می باشد.

انواع دستگاه اسکرابر 

اسکرابر ها برای انطباق با انواع محیط ها در ابعاد گواگون و متوعی تولید می شوند این دستگاه ها بر اساس نووع هدایت به دو دسته اسکرابر های دستی و اسکرابر های خودرویی تقسیم می شوند. نمونه های دستی ابعاد وچک تری ز اسکرابر های خودرویی داشته و برای استفاده در اماکن متراکم و معابر باریک کارآیی بهتری از نمونه های خودرویی دارند. 

مزایای استفاده از اسکرابر صنعتی

اسکرابر ها بر خلاف شیوه های سنتی نظافت مجهز به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف بوده و همواره از آب تمیز برای نظافت و شستشوی سطوح استفاده نموده و مانع از انتشار آلودگی ها به سایر نقاط می شوند. همزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح در دستگاه های اسکرابر مانع از محدودیت در دسترسی افراد به نقاط شسته شده می گردد. 

درخواست اطلاعات :

ویدئوهای مرتبط :