meta name="video_type" content="video/mp4" />

انتقال مواد با جاروبرقی صنعتی

در حال بارگزاری ویدئو...
برند : Delfin گروه : جاروبرقی صنعتی کد محصول مربوط : MISTRAL3533
انتقال و جا به جایی مواد اولیه در صنایعی چون صنایع دارویی و صنایع غذایی بخش مهمی از فعالیت های این صنایع را تشکیل می دهد. استفاده از مواد ریز و پودری در این صنایع، حمل و نقل و انتقال آنها به مخازن مربوطه را بسیار دشوار نموده است. انتشار ذرات ریز در هوای پیرامون نه تنها با نفوذ به سیستم تنفسی افراد شاغل، آنها را در معرض انواع بیماری های تنفسی قرار می دهد بلکه با نشست بر روی تجهیزات و ماشین آلات، عمر مفید آنها را کاهش می دهد. از این رو استفاده از دستگاه هایی چون مکنده ها یا جاروبرقی های صنعتی در انتقال و جا به جایی مواد، تاثیر بسزایی در حفظ مواد اولیه، تامین سطوح بهداشتی محیط و سلامت پرسنل و افزایش عمر مفید دستگاه ها دارد. 

اساس عملکرد دستگاه های جاروبرقی صنعتی

جاروها یا مکنده های صنعتی با مکش هوای داخل مخزن و ایجاد فشار منفی در آن موجب ورود پر سرعت هوای بیرون و انتقال ذرات ریز آلاینده یا مواد به داخل مخزن می گردند. سرعت و قدرت مکش دو فاکتور مهم در دستگاه های مکنده می باشند. هر چه سرعت مکش بالاتر باشد، سرعت عملیات نظافت بیشتر شده و هر چه قدرت مکش بالاتر باشد توانایی دستگاه در مکش ذرات چگالتر از فاصله دورتر بیشتر خواهد شد. مکنده های صنعتی به واسطه تجهیز به موتور های توربینی، مداوم  کار بوده و توانایی بالایی در مکش مواد موثر ذرات دارند.

مزایای استفاده از مکنده ها در انتقال مواد

نقل و انتقال ذرات ریز در صنایع بسیار دشوار بوده و با انتشار آنها در محیط پیرامون همراه است. این ذرات بسیار ریز و سبک هستند و می توانند مدت ها در هوا معلق بوده و با نفوذ در سیستم تنفسی پرسنل سلامتی آنها را به خطر بی اندازند. در چنین شرایطی بهترین گزینه برای انتقال مواد، استفاده از جاروبرقی ها یا مکنده های صنعتی همراه با مخزن های رابط می باشد که عملیات انتقال مواد را بدون انتشار ذرات ریز انجام می دهند. در این حالت به واسطه خلا ایجاد شده در مخزن رابط توسط جاروبرقی، ذرات به سمت مخزن رابط کشیده شده و با استفاده از سیستم های فیلتراسیون و سایکلون به کار رفته در مخزن رابط، در داخل مخزن به دام می افتند.

درخواست اطلاعات :

ویدئوهای مرتبط :