meta name="video_type" content="video/mp4" />

شستشوی مجراهای مبدل حرارتی با واترجت

در حال بارگزاری ویدئو...
برند : Falch گروه : واترجت صنعتی کد محصول مربوط : 500BAR

مبدل حرارتی یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که در صنایع مختلف به منظور تغییر دمای سیالات مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از انواع مبدل های حرارتی که در صنایع زیادی مورد استفاده قرار می گیرد، مبدل های لوله ای هستند. این سیستم انتقال حرارت همان طور که از نام آن پیدا است دارای تعداد زیادی لوله با قطر کم می باشد که یکی از مواد سیال در داخل لوله ها و ماده دیگر در پوسته مبدل در جریان هستند. مواد سیال همواره دارای ناخالصی و یا املاح بوده که سبب بر جای گذاشتن رسوب و در نتیجه گرفتگی مجراها می شود. بروز گرفتگی در مبدل حرارتی مانع از حرکت روان سیالات خواهد شد و عملکرد سیستم را با اختلال مواجه می کند. در صنایع رسوب زدایی از لوله ها در مبدل های حرارتی به یک فرآیند ضروری در کارخانه ها، نیروگاه ها و دیگر سایت های صنعتی تبدیل می شود.

رسوب زدایی از مبدل حرارتی با واترجت صنعتی

امروزه یکی از شیوه های نوین و بسیار کارآمد در رسوب زدایی مبدل های حرارتی استفاده از دستگاه واترجت صنعتی می باشد. به همین منظور نازل مخصوصی طراحی گردیده است که صرفاً جهت باز کردن لوله های مبدل حرارتی به کار می رود. این نازل ها به گونه ای هستند که می توانند لوله های بسیار باریک را نیز با کیفیت بسیار بالا رسوب زدایی کنند. رسوبات از هر جنس و شدتی که باشند با استفاده از این روش از بین می روند.

مزایای رسوب زدایی با واتر جت صنعتی

دستگاه جت واش یا واترجت صنعتی بدون نیاز به افزودن مواد شیمیایی، اسیدی و ... تنها با استفاده از فشار آب رسوب های ته نشین شده را جدا سازی می کند. بنابراین هم چنان که عملیات رسوب گیری را با کیفیت قابل توجهی به انجام می رساند، یک روش سازگار با محیط زیست به شمار می آید. از آن جایی که نازل لوله باز کن واترجت صنعتی علاوه بر پاشش آب به سمت جلو دارای نیروی پیشران بر اثر پاشش آب در جهت معکوس می باشد، به عمق لوله ها راه می یابد و شستشوی مبدل حرارتی با دقت بالایی صورت می گیرد. 

درخواست اطلاعات :

ویدئوهای مرتبط :