meta name="video_type" content="video/mp4" />
در حال بارگزاری ویدئو...
کد محصول مربوط : SCRUBBER برند : Columbus گروه : اسکرابر

نظافت صنعتی

بیمارستان ها، کلینیک ها و درمانگاه ها از جمله اماکن پر تردد در تمامی ایام سال بوده و به واسطه ازدحام بالای بیماران و مراجعه کنندگان مستعدد انواع آلودگی ها می باشند. عدم نظافت و رسیدگی به نظافت سطوح در این اماکن در کنار کاهش جلوه های بصری، تاثیر بسزایی در تکثیر، رشد و انتشار میکروب ها، قارچ ها و باکتری های مضر داشته و همین امر موجب انتقال بیماری های گوناگون به سایر افراد حاضر در محیط می گردد. از آنجایی که این مراکز ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با سلامت افراد جامعه دارند نظافت و ضد عفونی آنها نه تنها ضامن سلامت افراد جامعه می باشد بلکه سلامت پرسنل شاغل در محیط را نیز تامین می نماید. مسلم است که استفاده از شیوه های سنتی و دستی توانایی چندایی در تامین نیاز های نظافتی محیط نداشته و نمی تواند استاندارد های بهداشتی محیط را تامین نماید در حالیکه استفاده از دستگاه های مکانیزه ای چون اسکرابر  بیمارستانی یا همان دستگاه های کف شوی علاوه بر ارتقا کیفیت ، عملیات نظافت را در زمان کوتاه تری انجام می دهند. از این رو کیفیت نظافت صنعتی بسیار بالاتر از نظافت های سنتی بوده و  توانایی بیشتری در تامین نیاز های نظافتی محیط دارند. سطوح کف یکی از بخش های اصلی در مجموعه ها می باشد که نظافت و شستشوی آنها اغلب به واسطه موقعیت فیزیکی مورد غفلت واقع می گردد. استفاده از تجهیزات مکانیزه در نظافت صنعتی موجب سهولت در امر شستشو و نظافت سطوح کف می شود. 

ویژگی های نظافت صنعتی

استفاده از تجهیزات صنعتی در انجام امور نظافتی یا به عبارت دیگر نظافت صنعتی اماکنی چون بیمارستان ها و کلینیک ها نه تنها تمامی آلاینده های چسبیده به سطوح را بر طرف می سازد بلکه به واسطه استفاده مداوم از آب تمیز مانع از انتشار آلودگی ها به سایر نقاط شده و در نتیجه موجب کنترل عوامل بیماری زا و سرایت آنها به دیگر افراد می گردد. دستگاه های مکانیزه شستشوی کف که به منظور انجام نظافت صنعتی طراحی شده اند به واسطه تجهیز به سیستم مکش تمامی آب آلوده ناشی از شستشو را از روی سطوح جمع آوری نموده و مانع از تجمع آلاینده ها در محیط می گردند. علاوه بر این ها شستشو و نظافت سطوح ناهموار نیز با استفاده از تجهیزات صنعتی به راحتی امکان پذیر می باشد. دستگاه های مکانیزه ایی که برای نظافت سطوح ناهموار و عمودی طراحی شده اند با پاشش پر فشار آب تمیز بر روی انواع سطوح، آلاینده های چسبیده به سطوح را نظافت می نمایند. 

استفاده از سیستم برس زنی در نظافت صنعتی

تجهیز ماشین آلات صنعتی که برای شستشو و نظافت صنعتی سطوح هموار کف طراحی شده اند، از سیستم برس زنی برای نظافت و شستشوی سطوح استفاده می نمایند. الیاف برس ها با نفوذ به داخل شیار ها و خلل و فرج کف پوش ها تمامی آلاینده های انباشته شده در آنها را بیرون کشیده و مانع از انباشت آلاینده ها در داخل آنها می گردند. استفاده از سیستم برس زنی در تجهیزات نظافت صنعتی موجب ارتقا کیفیت شستشو و نظافت می گردد.

ارتقا کیفیت نظافت با استفاده از تجهیزات صنعتی

همانطور که پیش تر اشاره شد، دستگاهای مکانیزه ایی که برای شستشو و نظافت صنعتی کف پوش ها طراحی شده اند، مجهز به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف بوده و از این رو همواره از پاشش آب تمیز برای شستشوی سطوح استفاده نموده و مانع از انتشار آلودگی ها به سایر نقاط می شوند علاوه بر این ساختار مخزن این دستگاه  ها به گونه ایی می باشد که امکان دسترسی راحت و آسان به منظور شستشو و ضد عفونی را برای کاربر فراهم نموده و از این رو موجب ارتقا کیفیت نظافت صنعتی در مقایسه با شیوه های سنتی می شوند. استفاده مداوم از آب تمیز در شیوه های مدرن در مقایسه با شیوه های سنتی و دستی نظافت موجب افزایش کیفیت شستشو و نظافت می گردد. 

مزایای استفاده از نظافت صنعتی به جای شیوه های سنتی

نظافت صنعتی در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت، سرعت و کیفیت بالاتری داشته و از این رو نظافت موثر و کارآمد را در زمان کوتاه تری انجام داده و با ضدعفونی سطوح عوامل بیمارا زا را از بین می برد، در حالیکه شیوه های سنتی نه تنها قادر به نظافت کامل سطوح نمی باشند بلکه توانایی ضد عفونی موثر را نیز نداشته و نمی توانند آلودگی های را کاملا از محیط حذف نمایند. انجام امور نظافتی به شیوه سنتی به انرژی بالا و تعداد نیروی خدماتی زیادی نیاز داشته و همین امر موجب افزایش هزینه ها در بخش خدمات می گردد. اما دستگاه های مکانیزه به کار رفته در نظافت صنعتی با کاهش در تعداد نیروی خدماتی تاثیر قابل ملاحظه ایی در کاهش نیروی خدماتی و در نتیجه کاهش هزینه دارد. عدم محددیت در دسترسی افراد به نقاط شسته شده و کاهش در میزان مصرف مواد شوینده و آب از دیگر مزایای استفاده از نظافت صنعتی به منظور حذف آلودگی ها می باشد. استفاده از سامانه هایی چون سیستم های بس زنی تمامی آلاینده های انباشته در بین شیار ها و خلل و فرج سطوح کف را بیرون کشیده و نظافت می نماید و همین امر موجب افزایش کیفیت شستشو در مقایسه با شیوه های سنتی می گردد. ضمن اینکه استفاده از سامانه مک و تی در تجهیزات نظافت صنعتی همانند اسکرابر ها با جمع آوری کامل مایعات آلوده ناشی از شستشو، سطوحی کاملا خشک بر جای گذاشته و خطر لغزش افراد به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. 

درخواست اطلاعات :