meta name="video_type" content="video/mp4" />
در حال بارگزاری ویدئو...
کد محصول مربوط : DUEMILA برند : RCM گروه : سوییپر

نظافت کارخانه سیمان با سوییپر

محیط های صنعتی هم چون کارخانه های سیمان دارای حجم عظیمی از آلودگی هایی مانند گرد و خاک و خرده سنگ هستند که در محوطه کارخانه پراکنده شده اند. گاهی اوقات ذرات پخش شده در محیط بر اثر جا به جایی و انتقال مواد بر روی نوار نقاله ها قابل استفاده دوباره بوده و عدم جمع آوری صحیح آن ها سبب اتلاف مواد و افزایش هزینه ها می شود. اگر ذرات موجود در محیط قابل بازیافت نباشند در حقیقت آلودگی به شمار می آیند که هم به محیط زیست آسیب رسانده و هم موجب اختلال در عملکرد تجهیزات صنعتی می شوند بنابراین می بایست آلاینده ها جمع آوری و دفع شوند. از آن جایی که واحدهای صنعتی و از جمله کارخانه های سیمان عموماً محوطه های وسیعی دارند و در نتیجه جمع آوری آلودگی های منتشر شده در محیط با روش های سنتی امکان پذیر نخواهد بود. به منظور جمع آوری ذرات گرد و خاک، شن و ماسه و دیگر آلاینده های محیطی در سایت های صنعتی دستگاه سوییپر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و عملکردی موثر ارائه می دهد.

سوییپر چیست؟

دستگاه سوییپر صنعتی یا جاروب خیابانی به منظور نظافت سطح زمین در محوطه های وسیع طراحی و ساخته شده است. عملکرد سوییپر بر پایه استفاده از نیروی مکانیکی و قدرت مکش می باشد و با بهره گیری از هر دوی آن ها عملیات جمع آوری ذرات را انجام می دهد. سوییپر قادر است آلودگی های سخت در محیط کارخانه های سیمان و مشابه آن را با سرعت بالا و کیفیت مطلوب جمع آوری نماید.

برس های سویپر صنعتی

سویپر صنعتی از برس های استوانه ای و دیسکی تشکیل شده است که برس استوانه ای در مرکز سوییپر و برس یا برس های دیسکی در دو طرف سویپر قرار گرفته اند. برس غلطکی یا استوانه ای مسیر حرکت سوییپر را پوشش می دهد و با حرکت عقب گرد خود آلودگی ها را از روی سطح برداشته و به سمت مخزن خاکروبه می فرستد. از طرفی برس های جانبی با جمع آوری زباله های موجود در کناره ها عملکرد سویپر را بهبود می بخشد. بر روی برس های دیسکی سامانه مکش وجود دارد که مانع از انتشار گرد و خاک در هوا می شود.

 

 

 

درخواست اطلاعات :