meta name="video_type" content="video/mp4" />
در حال بارگزاری ویدئو...
کد محصول مربوط : M'START برند : Istobal گروه : کارواش اتوماتیک

دستگاه کارواش

خودرو های شخصی که به منظور تامین نیاز افراد جامعه تولید و به بازار عرضه می شوند مانند تمامی دستگاه های مکانیزه دیگر، به منظور افزایش عمر مفید و کاهش هزینه های مربوط به تعمیر و تعویض قطعات، نیازمند رسیدگی و مراقبت هستند. اگر چه بخش اعظم مراقبت ها مربوط به جلو بندی خودرو ها می باشد، اما یکی از بخش های اساسی که در اغلب اوقات مورد غفلت قرار کمی گیرد سطوح و رنگ بدنه خودرو می باشد. رنگ بدنه به عنوان لایه ایی محافظ، از سطوح بدنه خودرو در برابر خوردگی های ناشی از رطوبت، تابش مستقیم نور آفتاب و آلاینده های اسیدی چون فضولات پرندگان و باقی مانده حشرات محافظت نموده و نقش مهمی در کاهش هزینه ها و افزایش عمر مفید بدنه خودرو ایفا می نماید.. از این رو شستشو و نظافت سطوح بدنه به منظور افزایش عمر مفید لایه محافظ امری ضروری می باشد که به واسطه مشغله بالا و کمبود وقت، مورد غفلت قرار می گیرد. دستگاه های کارواش اتوماتیک، تجهیزات مکانیزه ای می باشند که به منظور شستشو و نظافت سریع و با کیفیت سطوح بدنه خودرو ها به بازار عرضه شده اند. 

آشنایی با دستگاه کارواش

کارواش ها تجهیزات مکانیزه ایی می باشند که وظیفه شستشو و نظافت سطوح بدنه خودرو ها را بر عهده دارند. این دستگاه ها به منظور شستشو و نظافت تمامی سطوح بدنه خودرو مجهز به تعدادی برس عمودی و افقی می باشند. سیستم خشک کن بخش دیگری از دستگاه کارواش می باشد که با دمش هوای گرم موجب تسریع در فرآیند خشک شدن خودرو می گردد. از دیگر اجزای دستگاه کارواش می توان به نازل های پاشش آب و مواد شوینده اشاره نمود.

انواع دستگاه کارواش اتوماتیک

دستگاه کارواش بر اساس نحوه عملکرد به دو دسته کارواش های دروازه ایی و کارواش های تونلی تقسیم می شوند که درادامه به برسی هر یک از این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

دستگاه کارواش دروازه ایی

کارواش های دروازه ایی نمونه های جدید دستگاه کارواش می باشند. در این مدل از دستگاه ها خودرو ثابت بوده و تجهیزات کارواش با حرکت بر روی ریل های نصب شده بر روی زمین عملیات شستشو و نظافت خودرو را انجام می دهند. این دستگاه ها در مقایسه با نمونه های تونلی ابعاد کوچک تری داشته و از این رو به فضای کمتری برای نصب و راه اندازی نیاز دارند. دستگاه کارواش دروازه ایی در هر بار توانایی شستشو و نظافت یک خودرو را دارد. 

دستگاه کارواش تونلی

در مدل های تونلی کارواش تجهیزات کارواش ثابت بوده و خودرو با قرار گرفتن بر روی کانوایر دستگاه به صورت اتوماتیک به داخل تونل هدایت شده و در هر مرحله یکی از عملیات های لازم برای شستشو بر روی خودرو اجرا می شود. این دستگاه ها در مقایسه با نمونه های دروازه ایی ابعاد بزرگتری داشته و از این رو به فضای بیشتری برای نصب و راه اندازی نیاز داشته و بر خلاف مدل های دروازه ایی توانایی شستشو و نظافت همزمان چندین خودرو را دارا می باشند. 

مزایای استفاده از دستگاه کارواش دروازه ایی

همانطور که پیش تر اشاره شد، ابعاد این دستگاه ها کوچک بوده و از این رو به فضای کمتری برای نصب و راه اندازی نیاز دارند. سرعت عمل و کیفیت شستشو با این دستگاه ها بسیار بالاتر از شیوه های سنتی و دستی می باشد. علاوه بر این ها، حجم آب مصرفی این دستگاه ها در مقایسه با شیوه های دستی بسیار پایین بوده و از این رو دستگاه هایی سازگار با محیط زیست می باشند. از آنجایی که این دستگاه ها در تماس مستقیم با آب و مواد شوینده قرار دارند، از بدنه آنها از جنس فولاد با روکش گالوانیزه گرم می باشد که موجب افزایش ایمنی و مقاومت دستگاه در شرایط کاری مرطوب می گردد. این دستگاه ها به منظور ارتقا سطح ایمنی دستگاه، از سیستم های حفاظتی متنوعی مانند سنسور های مجاورتی تشخیص حد نهایی حرکت برس ها، حرکت دستگاه و تشخیص چرخش موتور حرکتی برس افقی می باشند. 

پاشش واکس در دستگاه کارواش

دستگاه های کارواش اتوماتیک به منظور تسریع در فرآیند خشک شدن، و کاهش ضریب آلودگی سطوح بدنه خودرو از پاشش واکس خشک کن بر روی خودرو استفاده می نمایند. معمولا در دستگاه ها در آخرین مرحله آبکش مخلوطی از آب و واکس بر روی بدنه خودرو پاشش می نماید. واکس پاشش شده بر روی بدنه خودرو ها موجب تجمیع قطرات ریز آب و ریزش راحت تر آنها از روی بدنه خودرو می شود که همین امر تاثیر بسزایی در کاهش زمان لازم برای خشک شدن سطوح بدنه خودرو دارد. علاو.ه بر این استفاده از واکس مانع از ایجاد لکه های ناشی از خشک شدن آب بر روی سطوح بدنه نموده و با ایجاد لایه ایی محافظ بر روی سطوح بدنه از پوشش رنگ در برابر نور آفتاب و آلاینده ها محافظت می نماد. 

تجهیزات جانبی قابل نصب بر روی دستگاه کارواش

همانطور که پیش تر اشاره شد، دستگاه کارواش تمام اتوماتیک در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت کیفیت بالاتری داشته و در زمان کوتاه تری عملیات نظافت را انجام می دهد. از آنجایی که شستشو و نظافت رینگ ها و شاسی های خودرو با استفاده از شیوه های سنتی امکان پذیر نمی باشد، دستگاه کارواش به منظور ارتقا کیفیت نظافت، می تواند از تجهیزات جانبی مانند برس های رینگ شوی و سیستم زیر شوی خودرو ها استفاده نمایند. سیستم های زیر شوی با استفاده از نازل های پاشش پر فشار آب تمامی آلاینده های چسبناک مانند قیر و باقی مانده های آسفالت را از سطوح زیرین خودرو و جدا نموده و شستشو می دهند. 

کاهش در مصرف آب با استفاده از دستگاه کارواش

دستگاه کارواش اتوماتیک در مقایسه با شیوه های سنتی و دستی حجم کمتری از آب مصرف می نماید. تجهیز این دستگاه ها به سیستم تصفیه و باز یافت آب موجب کاهش چشمگیر در حجم آب مصرفی می گردد. این سیستم ها با ارتقا کیفیت آب مصرف شده در شستشوی خودرو ها مجددا آن را به چرخه شستشوی دستگاه کارواش باز می گرداند. معمولا از اب بازیافتی در مرحله پیش شستشو استفاده می شود و مرحله نهایی آبکشی به منظور ارتقا کیفیت شستشوی دستگاه کارواش توسط آب کاملا تمیز و تصفیه شده انجام می گیرد. درخواست اطلاعات :