meta name="video_type" content="video/mp4" />
در حال بارگزاری ویدئو...
کد محصول مربوط : 2500BAR برند : Falch گروه : واترجت صنعتی

برش قطعات با واترجت فوق فشار قوی

آلومینیوم از جمله فلزات با وزن سبک است بدنه هواپیماها نیز از این جنس ساخته شده اند. با پایان یافتن عمر هواپیما به منظور انهدام آن بدنه آلومینیومی برش داد شده و به قطعات کوچک تر تبدیل می شود. برای این کار راه کارهای متفاوتی وجود دارد که یکی از شیوه های برش ورق های سبک آلومینیوم استفاده از دستگاه واترجت صنعتی در رده فوق فشار قوی می باشد. این روش یکی از سریع ترین، آسان ترین و با کیفیت شیوه های پیش رو برای برش دادن قطعاتی از این قبیل است.

برش با واترجت صنعتی فوق فشار قوی

دستگاه های شوینده فوق فشار قوی ابزارهای پر قدرتی هستند که فشار عملیاتی بسیار بالایی دارند و کاربردهای فراوانی را ارائه می دهند. این دستگاه علاوه بر این که برای شستشوهای سنگین و لایه برداری های عمیق به کار می روند، جهت انجام فرآیندهای صنعتی هم چون برش و تخریب نیز قابل استفاده می باشند. این عمل با استفاده از لوازم جانبی منحصر به فرد مانند نازل صفر درجه امکان پذیر می گردد.

نازل نقطه ای (صفر درجه)

نازل نقطه ای به نازلی گفته می شود که جریان آب خروجی از پمپ دستگاه واتر جت صنعتی را در یک نقطه متمرکز ساخته و سبب پاشش آب با زاویه صفر درجه می شود. این نوع از نازل ها فشارهای عملیاتی تا 3000 بار را تحمل می کنند و در برش دادن و یا از بین بردن مواد آلومینیومی، پلیمری و پلاستیکی کارایی بی نظیر و فوق العاده ای دارد. به طور کلی نازل نقطه ای واترجت صنعتی به منظور انجام عملیات برش یا تخریب طراحی و ساخته شده است. عملکرد نازل بدین شکل بوده که یک کانال از هوا ایجاد نموده که این کانال جریان آب را در بین خود به صورت محصور در می آورد. این کانال هوایی از به وجود آمدن افت فشار سریع و پخش شدن آب جلوگیری می کند. بنابراین به منظور برش دادن قطعات مانند بدنه هواپیما این نازل به همراه شوینده های فوق فشار قوی مورد استفاده قرار می گیرد.  

درخواست اطلاعات :